Metamorfoza małej wąskiej łazienki – PRZED I PO
Metamorfoza małej wąskiej łazienki na początku okazuje się być dużym wyzwaniem. Jest tu przecież mnóstwo instalacji: wodna, kanalizacyjna, elektryczna, a nawet gazowa. Czasem sytuacja wymaga przestawienia wanny, umywalki, czy muszli. Do tego dochodzi zbijanie płytek, które wymaga sporo energii i czasu. Jeśli decydujemy się na remont łazienki w wersji FULL, należy nastawić się na dużą ilość pracy i czasu potrzebnego na jego wykonanie. Największym ograniczeniem w przypadku remontu starej łazienki okazuje się być chyba tylko kubatura – długość, szerokość, wysokość, no i… pieniądze.
Efekt natomiast powinien być bardzo zadowalający, ponieważ po usunięciu wszystkich elementów zaczynamy praktycznie wszystko od początku, zgodnie z naszymi marzeniami.
Ograniczenie powierzchniowe ma też kilka swoich plusów. Wąska przestrzeń z góry narzuca pewne ograniczenia, a jednocześnie rozwiązania. Oznacza też mniejszy koszt, a w przyszłości mniej sprzątania J.
Jak wizualnie powiększyć małą łazienkę płytkami?
Na omawianym przykładzie pokażę, jak mała wąska łazienka w cudowny sposób zyskała na wielkości.
Wcześniej wszystkie płytki były w jednym kolorze, tutaj zagrano trzema kolorami: biel, drewno i szarość.
Szare betonowe płytki ułożone są na podłodze i przechodzą aż na ścianę. Po przeciwnej stronie, aby jak najbardziej rozjaśnić dosyć ciemną łazienkę z małym oknem, ułożono płytki białe. Płytki mają ciekawą nierówną strukturę, co szczególnie uwidacznia się w świetle sztucznym. Idąc dalej, na wprost wejścia, tj. w strefie prysznica znajdują się płytki drewnopodobne. To idealne rozwiązanie w tym miejscu. Jest to obszar szczególnie narażony na wodę i wilgoć, a co się z tym wiąże? Kamień i grzyb. Kolor tych płytek
to chyba najlepszy możliwy wybór na to miejsce, ponieważ nie widać na nich żadnych zacieków i osadów, a wszelkie zanieczyszczenia są bardzo mało widoczne. Płytki drewniane w łazience w tym miejscu oddzieliły przestrzeń do kąpieli od strefy użytku dziennego. Jako nawiązanie płytki te pojawiły się również na zabudowie sedesu.
Wąska łazienka z prysznicem
Wannę w tym przypadku zastąpił duży brodzik, w taki sposób, że znalazło się nawet miejsce na podświetlane półeczki z płyt gipsowych. Świetne rozwiązanie. Nie dość, że ładnie wygląda z podświetleniem, to dodatkowo jedna z półek narzuca miejsce przetrzymywania kosmetyków. Druga półka stanowi dekorację.
Dekoracje do łazienki DIY
Proste dekoracje DIY do łazienki powstały z wykorzystania dużych butelek po sokach-syropach, do których włożono sztuczne duże zielone liście. Koszt 1 zł/ szt. Pięknie ożywiają przestrzeń pod prysznicem.
Szafka do łazienki pod umywalkę z kamienia
Szafka do łazienki okazała się być sporym wyzwaniem, dlatego ostatecznie szafka jest połączeniem gotowego mebla i DIY. Dolna część szafki została zakupiona jako zwykła szafka, bez przeznaczenia do łazienki, natomiast blat wykonano z desek, ze starej podłogi. Deski zostały odpowiednio zabezpieczone.
Umywalka z kamienia musiała leżeć na drewnie, nie mogło być inaczej. Na zwykłej białej płycie meblowej wg mnie zatraciłaby swój naturalny charakter.
Okrągłe lustro w łazience
Nad umywalką pojawiło się duże okrągłe lustro z podświetleniem, które również wpływa na optyczne powiększenie pomieszczenia.
Dywanik do łazienki BOHO ze sznurka
Na podłodze pojawił się piaskowy dywanik ze sznurka, który znacznie ociepla miejsce, a przede wszystkim jest bardzo praktyczny. Łatwo go wyprać w pralce, dobrze wygląda również na lewej stronie. Ogrzewanie podłogowe również nie stanowi dla niego żadnego problemu. Więcej dywaników znajdziesz tutaj.
Dekoracyjny dywanik łazienkowy nadaje wyjątkowy charakter wnętrzu, który dosyć trudno uzyskać w tym pomieszczeniu. Dywaniki szydełkowe nie są robione masowo, często to pojedyncze egzemplarze i być może to ten brakujący element całej układanki.
Przedstawiona metamorfoza małej wąskiej łazienki może stanowić dla Ciebie inspiracje, jeśli również borykasz się z takim właśnie problemem.